Ο Uli Jon Roth επιφύλαξε μια έκπληξη στους φίλους του και ειδικά σε αυτούς που μένουν κοντά στην ευρύτερη περιοχή του Βόλου,αφού θα βρεθεί στην Τσαγκαράδα του δήμου Ζαγοράς – Μουρεσίου στο Πήλιο, στις 16/8/2011 για μία και μοναδική εμφάνιση!
Η Τσαγκαράδα είναι από τα γνωστότερα χωριά του Πηλίου και υπάρχουν πολλές ταμπέλες ήδη από τον Βόλο για να καθοδηγήσουν τον επισκέπτη.
Tον Uli θα συνοδέψουν οι:
Ule Ritgen (Fair Warning) – μπάσο
Corvin Bahn – πλήκτρα
Michael Ehre (Metallium, Firewind) – τύμπανα
Niklas Turmann – κιθάρες, φωνητικά
Akasha Roth – φωνητικά
Piero Leporale (Wardrum) – φωνητικά
Θα έχουμε, λοιπόν, τη μεγάλη τύχη να τον απολαύσουμε από κοντά την Τρίτη 16 Αυγούστου στο Νανοπούλειο Τσαγκαράδας, για μια και μοναδική συναυλία στην Ελλάδα που κανείς δεν πρέπει να χάσει.
Μετά την Συναυλία στο Πήλιο φεύγει για Αμερική, όπου θα κάνει μια πολύ μεγάλη περιοδεία με το μοναδικό σχήμα 3 GUITAR HEROES (Uli Jon Roth – Michael Schenker – Leslie West).
Special guests, αυτή την μοναδική βραδιά, θα είναι ο Γιώργος Γάκης μαζί με τους The Troublemakers, ενώ ως opening act θα εμφανιστούν οι Βολιώτες Rusty Rock.
Είσοδος: 15 ευρώ
Έναρξη: 20.30
Πληροφορίες: 6973 572 040
nARTura Festival
Κάνε ειρήνη με τη φύση
Make peace with nature